Krakow obchodné centrum

Mesto Krakow ponúka veľa možností pre nákupy. Na výber sú tu moderné obchodné centrá v blízkosti historických pamiatok alebo aj tie odľahlejšie na periférii. Samozrejmosťou sú aj tradičné možnosti nakupovania, ktoré majú bohatú históriu:

Obchodné domy v blízkosti centra mesta

Štandardné moderné obchodné centrá sa podarilo priblížiť aj turistom. Vzhľadom na ich polohu sa ku nim dostanete aj pešo. Najbližšie k Hlavnému námestiu je Galeria Krakowska. Nájdete ho vedľa hlavnej železničnej stanice. V turisticky atraktívnej židovskej štvrti Kazimierz sa nachádza nákupné centrum Galeria Kazimierz. Tieto dve obchodné centrá sú asi najznámejšie, preto hlavne pred Vianocami môžu byť preplnené. Nájdete v nich veľa obchodov od módy cez elektroniku až po stravu. Sú naozaj obrovské, pokojne v nich môžete stráviť aj 3 hodiny.

Krakow Galeria Kazimierz

Obchodné domy na periférii

Medzi naše obľúbené nákupné centrá patrí napríklad Galeria Bronowice a Factory Krakow nachádzajúce sa v severozápadnej časti mesta. Na juhu sa nám páči Bonarka City Center. Tieto obchodné domy sa podobajú tým našim, akurát sú v nich nižšie ceny. Aby sa vám nákup príliš nepredražil, dávajte si pozor na výmenný kurz pri zamieňaní peňazí.

Galeria Bronowice Krakov

Predajňa IKEA

Ak plánujete zariadiť dom alebo byt, najvyššiu pridanú hodnotu bude mať pre vás predajňa IKEA. Kuchyne, kúpeľne, detské izby a rôzne bytové doplnky na jednom mieste. Tá v Krakove sa nám páči viac ako v Bratislave práve kvôli väčšiemu výberu a nižším cenám. Nájdete ju v severozápadnej časti Krakova hneď vedľa Galerie Bronowice.

IKEA Krakow

História a tradície

Najstaršie trhovisko, ktoré má svoju tradíciu už niekoľko storočí je Sukiennice. Nachádza sa na Hlavnom trhovom námestí a v minulosti sa mohlo obchodovať len na tomto mieste. Nejde o tradičné nákupné centrum. Nachádzajú sa tu prevažne stánky so suvenírmi. Hneď vedľa smerom na juh môžete ísť nakúpiť do Pasáže 13. Nachádza sa v historickej budove. Upozorňujeme, že tovar je tu väčšinou luxusný a preto počítajte s vyššími cenami. Naopak ľudové ceny a tradičné poľské výrobky ponúka Stary Kleparz. Ide o tradičné trhovisko, kde je široká ponuka ovocia, zeleniny a iných potravín.

Sukiennice Krakow

Otváracie hodiny

Ak chcete vedieť, aká je otváracia doba obchodného centra v Krakowe, kliknite v texte na konkrétny obchodný dom a zistíte jeho otváracie hodiny. Nákupy väčšinou neodporúčame v nedeľu, keďže niektoré strediská sú zatvorené a v niektorých nie sú otvorené všetky obchody.

Ubytovanie

Keďže Krakow je od Slovenska relatívne ďaleko, odporúčame vám rezervovať si ubytovanie. My máme najlepšie skúsenosti so spoločnosťou booking, ktorá nás nikdy nesklamala. Naše odporúčané tipy na ubytovanie získate kliknutím na odkaz.