Stary Kleparz

Tradičné trhovisko s dlhoročnou tradíciou ponúka tržnica Starý Kleparz. Funguje na princípe súkromných trhov, ako ľudia poznajú z minulosti. Podobné trhoviská môžeme zriedka vidieť ešte v niektorých našich slovenských mestách.

Stary Kleparz Krakow

Čo sa dá na trhovisku kúpiť?

Najčastejšie v Starom Kleparze nájdete ovocie a zeleninu. Rôzne druhy syrov, mliečnych a mäsových výrobkov. Koreniny, sušené ovocie, cestoviny a čerstvé kvety. Okrem toho aj oblečenie, obuv a mnohé ďalšie tovary. Potraviny na nás pôsobili čerstvo a sviežo. Potraviny dovážané z iných kontinentov tu nájdete len výnimočne. Všetko to na nás pôsobilo ako domáca produkcia od miestnych dodávateľov.

Ceny na trhovisku a cudzí jazyk

Čo sa týka cien, tie na nás pôsobili príjemne. Väčšina vecí bola o niečo lacnejšia ako v bežných obchodoch v Krakove. Oproti Slovensku je tu naozaj lacno. Niekedy je možné dohodnúť sa na cene. Treba sa však pripraviť na to, že po anglicky moc nerozumejú. Porozprávať s obchodníkmi sa však dá aj po slovensky, keďže slovenčina a poľština sú si v niečom aspoň z časti podobné.

Otváracie hodiny

Otváracia doba na trhovisku v Krakowe v Starom Kleparze je pondelok až sobota. V nedeľu je zatvorené a v sobotu je otvorené kratšie. Pozrite si otváracie hodiny v nasledujúcej tabuľke:

Deň Otváracie hodiny
Pondelok 6:00 - 18:00
Utorok 6:00 - 18:00
Streda 6:00 - 18:00
Štvrtok 6:00 - 18:00
Piatok 6:00 - 18:00
Sobota 6:00 - 15:00
Nedeľa zatvorené
Stary Kleparz

Ubytovanie v Krakove

Určite si chcete pozrieť Krakov a ostať tu viac dní. Ak hľadáte ubytovanie, môžete si vybrať z našej odporúčanej ponuky ubytovania. Dobrá voľba je aj ubytovanie v centre mesta. Alebo môžete vsadiť na ponuku ubytovania v rôznych častiach Krakova.