Krakov Podgórze - židovská štvrť

Ďalšia židovská štvrť Podgórze sa nachádza južne od rieky Visla. Ak ste si stihli pozrieť historické centrum a židovskú štvrť Kazimierz v Krakove, môžete navštíviť menej známu štvrť Podgórze.

Krakov Podgórze

Opäť smutná minulosť bývalého geta

Do tejto štvrti najčastejšie chodia turisti, ktorí sa zaujímajú o dejiny. Práve počas 2. svetovej vojny bol záujem vytlačiť Židov z nádhernej štvrte Kazimierz do geta v Podgórze. Podarilo sa im to a nakoniec boli deportovaní aj z tohto geta priamo do koncentračných táborov. Len minimu obyvateľov sa podarilo prežiť koncentračné tábory a po vojne mali záujem vrátiť sa práve do tejto štvrte.

Čo tu môžete uvidieť?

Asi najväčšie lákadlo Podgórze je Schindlerova fabrika. Ak to máme zhodnotiť, je to jedno z najlepších múzeí v ako sme kedy boli. Dozviete sa množstvo zaujímavosti o vojne ako aj histórií mesta Krakov. Budete vedieť kto je to Oskar Schindler. Možno ste videli film Schindlerov zoznam, ale verte, že emócie pri výstavách sú oveľa silnejšie ako tie v televízií. Dominantou Podgórze je majestátny Kostol sv. Jozefa. Vedľa neho sa nachádza námestie a v jeho okolí historické budovy.

Kopec Krakusa

Na záver odporúčame pozrieť si výhľad na mesto na Kopci Krakusa (Krakus Mound). Nádherný výhľad na Podgórze, Kazimier, centrum mesta a ďalšie mestské časti poľského mesta Krakow. Príjemne na vás zapôsobí zeleň, ktorá je vo veľkých mestách veľmi vzácna. Dostať sa na kopec je rýchle a príjemná prechádzka je vhodná aj pre malé deti.

Kopec Krakusa

Ubytovanie v Podgórze

Častá voľba turistov pri návšteve Krakova je ubytovanie vo štvrti Podgórze. Najlepšie skúsenosti máme s ubytovaním cez booking. Všetko rezervujete v slovenskom jazyku bez potreby ovládať cudzí jazyk. Okrem ubytovania v Podgórze môžete kliknutím na odkaz získať ubytovanie v centre Krakova.